Rekolekcje w drodze

W dniach od 28 czerwca do 14 lipca miała miejsce pierwsza w historii diecezji radomskiej oaza wędrowna II stopnia Oazy Nowego Życia. Moderatorami tej oazy byli ks. Krzysztof Bochniak oraz Weronika Filipowska wspierani przez dk. Pawła Łęckiego, al. Jana Klimka oraz trzy animatorki.

Kontynuuj czytanie …

Pielgrzymka Trzeźwości

Pielgrzymka do Niepokalanowa wyruszyła 25 czerwca. Uczestniczyło w niej prawie 100 pielgrzymów. Dyrektorem już XXX Pieszej Pielgrzymki był ks. Krzysztof Bochniak, v-ce przewodniczący radomskiej Arki i kapłan aktywnie działający w Ruchu Światło-Życie.

Kontynuuj czytanie …

Informacje dla kandydatów

Wszystkich pragnących poświęcić się całkowicie sprawie Bożej, oraz rozeznających na modlitwie głos Chrystusowego wezwania na drogę kapłańską, zapraszamy do rektoratu seminarium z następującymi dokumentami…

Kontynuuj czytanie …

… odpocznijcie nieco

Ostatnie dni czerwca to dla kleryków istny poligon intelektualny, ponieważ musieli zmierzyć się z sesją najpierw zaliczeniową, później egzaminacyjną. Po intensywnym okresie nauki alumni zasługują na wakacje.

Kontynuuj czytanie …

Służba u boku chorego

Klerycy uczestnicząc w rożnych formach przygotowania duszpasterskiego jako wolontariusze pomagają w radomskim Hospicjum im. Królowej Apostołów oraz pełnią posługę w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie.

Kontynuuj czytanie …

Ważne wspomnienie

Minęło już 28 lat, od czasu wizyty papieża św. Jana Pawła II w Radomiu. Podczas tego niezwykłego wydarzenia. Tamten dzień był wyjątkowy również i dla Wyższego Seminarium Duchownego, ponieważ Papież, poświęcił ten budynek w którym klerycy przygotowują się do kapłaństwa.

Kontynuuj czytanie …

Kapłaństwo na medal

W sobotę, 01.06.2019 r. Kościół radomski przeżywał radość z uroczystości jubileuszu swoich Pasterzy. Biskupi Henryk Tomasik i Adam Odzimek, choć pochodzący z dwóch różnych diecezji, zostali wyświęceni na kapłanów tego samego dnia – 31.05.1969 r.

Kontynuuj czytanie …

Neoprezbiterzy
w seminarium

Neoprezbiterzy otrzymali święcenia kapłańskie w sobotę, 25 maja, a następnego dnia sprawowali Mszę Świętą prymicyjną w swoich rodzinnych parafiach. Po kilku dniach od tego wydarzenia, przyszedł czas powrotu do miejsca, w którym dojrzewało ich powołanie.

Kontynuuj czytanie …