Życie – niedokończony projekt

W czasie wakacji klerycy radomskiego seminarium nie próżnują, lecz chętnie biorą udział w praktykach, podczas których mogą się rozwijać na płaszczyźnie społecznej. Form jest wiele, rozpoczynając od pieszych pielgrzymek, przechodząc poprzez udział w zjazdach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, czy pobyt na Oazie, a na Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kończąc.

Kontynuuj czytanie …

Patrzmy na Jezusa

Wśród wielu różnych praktyk wakacyjnych, które podejmują alumni należy wymienić rekolekcje. To czas ćwiczeń duchowych, czas modlitwy i wyciszenia się z tego, co jest codzienne. W rekolekcjach uczestniczył kleryk V roku, który chciałby się podzielić swoim doświadczeniem Pana Boga.

Kontynuuj czytanie …

W mocy Ducha do Ostrej Bramy

Wakacje to dobry okres na piesze pielgrzymki. Wielu Polaków wyrusza z domu, aby przez ręce Maryi przedstawić Bogu swoje intencje. Podobnie uczynili pątnicy XXVII Ekumenicznej Pielgrzymki Białystok-Grodno-Wilno pod hasłem „W mocy Ducha”, która odbyła się w dniach 16-25 sierpnia 2019 roku. Tego roku wśród nich znalazł się jeden z kleryków radomskiego seminarium.

Kontynuuj czytanie …

Wakacje w seminarium

Mimo, że już wrzesień alumni nie zwalniają tempa, ponieważ wakacje dla kleryków to nie tylko czas odpoczynku, ale także podejmowanie różnych posług. Jedną z nich jest partia w seminarium. To obowiązkowy dyżur, który pełnią alumni w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, zanim rozpocznie się nowy rok akademicki.

Kontynuuj czytanie …

Kajakiem do Szwecji

Już po raz trzynasty odbył się klerycki spływ kajakowy. Tym razem alumni radomskiego seminarium wraz z opiekunami ks. Pawłem Gogaczem i ks. Maciejem Korczyńskim pokonali rzekę Piławę.

Kontynuuj czytanie …

NIE PLANY LUDZKIE, czyli MIŁOŚĆ?

Dokonując wyboru i wstępując do seminarium chciałem być księdzem dla każdego człowieka. Dziś, mając za sobą 5 lat formacji seminaryjnej oraz perspektywę święceń kapłańskich w ciągu kilku miesięcy, wiem jak mogę wypełniać pragnienie z początku, które jest we mnie do tej pory.

Kontynuuj czytanie …

W mocy Bożego Ducha

,,W mocy Bożego Ducha” to hasło tegorocznej 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W sposób szczególny w tę pielgrzymkę byli zaangażowani alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, którzy wraz z ojcem duchownym ks. Grzegorzem Lipcem, tworzyli tzw. ,,grupę powołaniową”.

Kontynuuj czytanie …