Mamy brązowy medal!

W piątek 13 lutego, gdy większość kleryków przebywała na zasłużonych feriach, nasza seminaryjna drużyna piłkarska udała się w drogę do Białegostoku na VII Halowe Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłce nożnej. Następny dzień rozpoczęliśmy od Eucharystii w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył ks. bp Henryk Ciereszko (biskup pomocniczy białostocki). Ksiądz Biskup bardzo serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości i życzył udanej sportowej rywalizacji. W homilii podkreślił, jak ważnym środkiem duszpasterskim jest sport, że dzięki niemu można wielu młodych ludzi przyciągnąć do Chrystusa. Po śniadaniu udaliśmy się do dwóch hal, gdzie były rozgrywane mecze. W turnieju wzięło udział 16 drużyn, niemal z każdego zakątka Polski. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Nasza drużyna grała w grupie z klerykami z Olsztyna, Kalisza i Przemyśla. Po trzech zwycięstwach, kolejno: z Kaliszem (3:0), Olsztynem (2:0), Przemyślem (2:0), zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i mogliśmy cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, gdzie czekała na nas drużyna z Warszawy. Z ekipą ze stolicy stoczyliśmy bardzo zacięty pojedynek i dopiero w końcówce udało nam się strzelić zwycięskiego gola. W półfinale zmierzyliśmy się z gospodarzami – drużyną z Białegostoku. Szybko udało nam się strzelić bramkę i nasze prowadzenie utrzymywało się do końcowych minut meczu. Jednak przeciwnicy w końcówce wykorzystali naszą nieuwagę i doprowadzili do remisu. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której musieliśmy uznać wyższość zespołu z Białegostoku, który strzelił nam jeszcze dwie bramki i to oni cieszyli się z awansu do finału. W tzw. małym finale zagraliśmy z drużyną z Kielc, pokonując ją aż 6:1, i tym samym zajmując trzecie miejsce. W wielkim finale spotkały się drużyny z Białegostoku i Siedlec. Gospodarze ponownie po dogrywce wygrali mecz i zostali po raz trzeci z rzędu mistrzami Polski. Warto odnotować, że bramkarz naszego zespołu dk. Karol Borkowicz został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju; wpuścił do siatki tylko trzy piłki. Sam wyróżniony podkreśla, że to w dużej mierze zasługa naszych obrońców.

Nasza drużyna grała w składzie: dk. Karol Borkowicz, dk. Wojciech Pawłowski, dk. Wojciech Kuropieska, Łukasz Madej, Mateusz Nowak, Hubert Mróz, Piotr Czyż, Norbert Jarząbek.

Opr. Hubert Mróz