• Mamy awans do turnieju finałowego w Krakowie

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu w pełni wykorzystali atut własnego boiska. W meczu rozstrzygającym o awansie do turnieju finałowego Mistrzostw Polski WSD w Piłce Siatkowej w Krakowie w trzech setach pokonali kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Mecz rozpoczął się w sobotę 18 kwietnia o godzinie 1000 w sali gimnastycznej Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Po uroczystym zaprezentowaniu obydwu składów drużyn przez ks. prefekta Pawła Gogacza i krótkiej modlitwie sędzia spotkania Michał Koziel rozpoczął mecz. Od samego początku można było zaobserwować lekką tremę w obydwu drużynach, co powodowało wiele błędów po obu stronach siatki, jednak doping radomskiego kleryckiego klubu kibica sprawił, że drużyna kleryków z Radomia odskoczyła przeciwnikowi na znaczne prowadzenie (14:5). Radomscy klerycy nie pozwolili już przeciwnikowi na odrobienie strat i zakończyli ten set wynikiem 25:17.

Drugi set był wielkim popisem gry kleryków z Radomia, którzy od początku prowadzili w tym spotkaniu (10:1). Widać było, że radomscy klerycy weszli na swój poziom gry i kontrolują przebieg tej partii. Wygrali 25:9 i objęli prowadzenie w meczu już 2:0.

Postawieni już pod ścianą w tym starciu klerycy z Lublina lepiej otworzyli seta numer trzy i wypracowali jednopunktowe prowadzenie (4:5). Jednakże za sprawą własnych błędów i wskutek niewykorzystania błędów przeciwnika klerycy z Radomia wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i zakończyli set wynikiem 25:11. Radomskie seminarium zwyciężyło w całym spotkaniu 3:0 i awansowało do turnieju finałowego Mistrzostw Polski WSD w Krakowie.

WSD Radom – MSD Lublin 3:0

(25:17, 25:9, 25:11)

Skład zespołów:

Radom: Norbert Jarząbek, Adam Ślusarczyk, Łukasz Madej, Radosław Wąchocki, Krzysztof Kołtunowicz, Mateusz Nowak, Paweł Zubek (libero)

Lublin: Grzegorz Jarmosz, Kamil Spyt, Paweł Gołofit, Michał Bijak, Franciszek Wróbel, Damian Matysiak oraz Paweł Gawroński, Mateusz Wójcik i Michał Sidor